Rafał Cebula

Rafał Cebula

Rafał Cebula – Opole

ASYSTENT INSTRUKTORA


instruktorzy_sign_01


tel: 515 921 414
email: info@ironbomb.pl
www.ironbomb.pl
www.kettlebell.opole.pl

instruktorzy_rafal_cebula

Rocznik 1980. Z wykształcenia i zawodu informatyk – administrator sieci komputerowych. Od zawsze pasjonat sportu – bieganie, rower, pływanie, morsowanie, kalenistyka, siłownia.

Odważniki kulowe pozwoliły połączyć mi pasję sportu z tym rodzajem wycisku, którego szukałem. Uczestniczyłem w VIII Intro w marcu 2016. Poznałem techniki pracy z kettlebell metodą Hardstyle Pavla Tsatsouline’a oraz całą fascynującą społeczność SrongFirst w Zielonej Górze. Kettlebells są tym rodzajem aktywności fizycznej który zmusza do ciągłego samorozwoju i uczy samodyscypliny.

Odważniki kulowe są pewnego rodzaju uzależnieniem. Kiedy człowiek zobaczy jakie efekty można z nimi osiągnąć i jaką dają satysfakcję nie da się przestać. Jednocześnie uczą pokory i zmuszają do podnoszenia sobie poprzeczki oraz dążenia do doskonałości i precyzji w treningach.

Około dwa lata temu przypadkowo dowiedziałem się o kettlach i zacząłem czytać książki Pavla Tsatsouline’a, szukać w internecie filmików jak trenować i samodzielnie się uczyć. Intro było twardym zderzeniem z rzeczywistością i okazało się że moje samodzielne treningi z kettlem to była ZABAWA i to niebezpieczna bo kilka razy nabawiłem się kontuzji pleców, nadgarstków.

Musiałem nauczyć się szacunku do ketlebell, metody Hardstyle i budowania siły od podstaw. Pół roku od Intro zauważam niesamowity progres i wzrost siły oraz redukcję masy tłuszczowej. Kettle wypaliły mnie na nowo. Odważniki kulowe to narzędzie, które odpowiednio wykorzystane zapewnia zdrowie, rzeźbi sylwetkę, daje siłę. Uzyskaną wiedzę chciałbym przekazywać dalej na zajęciach w Opolu.

Jeśli dwa lata temu marzeniem było zacząć ćwiczyć z kettlami, poznać metody treningów i pojechać na Intro to teraz marzeniem jest dalszy rozwój w społeczności StrongFirst, trenowanie ludzi, przekazywanie wiedzy i w przyszłości kurs instruktorski oraz Top Team :) Ale to dalekie marzenia, a wszystko musi się wydarzyć po kolei i wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy.

Dołączenie do grona StrongFirst Polska reprezentowanego przez Centrum Kellebell w Zielonej Górze i całej społeczności to dla mnie zaszczyt, który cieszy tym bardziej, że wynika z ciężkiej pracy.


Instruktorzy